X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Fiziksel sunucu kiralama

AnasayfaYazılarFiziksel SunucuFiziksel sunucu kiralama

Öncelikle merhaba Teknosos ziyaretçisi. Bu yazımızda sizler için fiziksel sunucu hakkında detaylı bilgiler verdik. Keyifli okumalar dileriz.

Fiziksel Sunucu Nedir?

Fiziksel sunucu, farklı programlar tarafından gönderilen tüm istemlere yanıt verebilen bir bilgisayardır. Ayrıca fiziksel sunucu sayesinde herhangi bir ağda bulunan merkezi kaynaktan istenilen hizmetlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sunucular bir nevi yardımcı eleman görevi görmektedir. Bu sayede elde edilen bilgileri istemcilere gönderen modelin bir parçası olarak çalışırlar. Bahsedilen modelde milyonlarca sunucu bulunmaktadır ve bu sunucular dünyanın her yerinde sürekli hiç durmadan çalışmaktadır.

Fiziki Web Sunucu Nedir?

Bazı sunucular, sadece onlara tanımlanmış görevler için kullanılmaktadır. Örneğin bir program sunucusunun en önemli görevi web sitesi barındırma işlemini gerçekleştirmektir. Yani ağ kullanıcıları, bilgisayar programlarının kopya verisini yüklemek zorunda kalmaz. Bu işlem uğraştırıcı olduğu için sunucular kullanılmaktadır. Web sunucuları, siteyi tararken kolayca hostedebilir. Dosya sunucuları ise klasörleri bir ağ içerisinde paylaşırlar. Sunucular kesintisiz bir şekilde onlara verilen görevleri yerine getirir.

VDS Sunucu Nedir? VDS Sunucu ile Fiziksel Sunucunun Bağlantısı Nedir?

VDS sunucu hizmetlerinin üzerinde birbirinden bağımsız olarak birçok işletim sistemi ve sunucu yazılımları bulunmaktadır. Bu sayede VDS sunucular, kullanıcılara tasarruf etmelerini sağlar. Özel bir sanal sunucu hizmeti olan VDS, birçok yararlı programın ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu tarz programlar sayesinde ram ve CPU kaynakları olan bir bilgisayara fazla sayıda bilgisayarlar kurabilirsiniz. Kurulan bu bilgisayarlar fiziksel sunucuların sahip olduğu kaynakları paylaşır ve onlara yardım eder. Ayriyeten yazımızda belirtmemiz gerekirse güçlü bir web site için VDS ‘ye ek olarak fiziksel sunucu da kiralamanız gerekmektedir.

Fiziksel Sunucu Avantajları

Bir fiziksel sunucu kiralayarak daha önce faydalanamadığınız yazılımları kullanabilirsiniz. Ayrıca yine fiziksel sunucular sayesinde trafik akışı gibi sorunların önüne geçebilir ve sorunsuz bir

şekilde çalışabilirsiniz. Hızlı şekilde ilerleyen ve trafiğin yoğun olan bir siteye VDS sunucuları tek başına yetişemez. Bu yüzden VDS sunuculara yardım amaçlı fiziksel sunucu kiralamanızda fayda var.

Fiziksel Sunucu Kiralama

Fiziksel sunucu satın alımı yaptıktan sonra kurulumunuz, satın aldığınız firmanın teknik ekibi tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yani siz siparişi tamamladıktan 2-24 saat gibi bir süre sonrasında sunucunuz hazır hale gelecektir. Kurulumu bu denli uzun sürse de hızlı ve kaliteli kullanım imkanı sayesinde ileriki zamanlarda zamandan kazanabilir ve işlerinize ara vermeden çalışmaya devam edebilirsiniz. Firmamız Teknosos için de belirtmemiz gerekirse bu süre minimum seviyelerde tutulup teknik ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde kurulumu tamamlanmaktadır. Türkiye ve Almanya lokasyonu şeklinde seçebileceğiniz güçlü fiziksel sunucular sayesinde Teknosos’un kaliteli hizmetini doyasıya yaşayabileceksiniz. Haydi durmayın ve alttaki linkimizden size özel hazırladığımız kaliteli ve uygun fiyatlı fiziksel sunucularımızı inceleyiniz.

Firmamızın Fiziksel Sunucu Kiralamak İçin Çıkardığı Fiyatlar Sayfası : https://www.teknosos.com.tr/tr/kategori/fiziksel-sunucular-dedicated

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bir başka yazımızda görüşmek üzere Teknosos ziyaretçisi…


Top