X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Xenforo uyumlu hosting

AnasayfaYazılarHostingXenforo uyumlu hosting

Merhaba

Performanslı hosting paketlerimiz xenforo uymlu olmakla birlikte yüksek hitli web siteleriniz için hazırlandı, en üst seviye paketimiz 6 GB ram, 6 core Cpu ve %100 Cpu kullanım hakkı bulunmakta. Hosting paketlerimiz tamamen xenforo uyumlu çalışmakta ve paketlerimizde yüksek anlık işlem sorguları yapılabilmekte.

Hosting Paketlerimiz İçin Lütfen Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayın.

Teknosos

Xenforo Nedir?

Xenforo ilk olarak hazır bir forum programıdır. Bilindiği üzere Vbulletin adlı forum programına benzerlik gösteren program çok daha değişik bir şekilde çalışmaktadır. Vbulletin'in en iyi ve en eski 2 programcısı olan Kier Darby ve Mike Sullivan doğrulusunda yapılmıştır.

PHP olarak kodlanan program Vbulletin seçeneği olarak görülmekte. Yapımında Zend Framework kütüphanesi kullanılmıştır. Performans amacıyla optimize edilmiş zend kütüphanesi, css & javascript & ajax teknolojilerini kullanır ve seo dostudur.

Xenforo ücretli bir program olduğundan ötürü her site sahibi lisans alamıyor. Ancak Vbulletin'in lisans fiyatlarına baktığımızda daha ideal ve daha iyi olduğunu görebiliyoruz. Türkçe dil desteğide olan XenForo amacıyla kullanıcı arayüzünün %99’unu, yönetici kısmının %80’ini amacıylae alan bir tercüme mevcuttur.

vBulletin'in en büyük rakibi ve seçeneği olan xenForo’ya vBulletin 4.0 ya da 3.8 serisinden rastgele bir kayıp olmadan geçiş rahatlıkla yapılabilmektedir. Çoğu Vbuleltin kullanıcı yavaş yavaş xenforoya geçmekte.

Xenforo amacıyla yavaş yavaş dayanıklı temalar ve eklentiler hazırlanmaya devam ediyor. Hal bu tür olunca kullanıcı sayısıda git gide artıyor. Vbulletin kullanan çok çok forum sitesinin olduğundan dolay birtakım büyük forumlar xenforoya doğru yavaş yavaş geçmekte.

Xenforo içi tema yapımı gerektiğince zor ve sorunlu olduğundan ötürü pek çok tema hazırlanamıyor.


Top