X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Web Hosting

AnasayfaYazılarHostingWeb Hosting

İnternet sitenize ait bilgileri depolayan ve internet kullanıcılarının ulaşabilmesini gerçekleştiren bu bilgisayarlara web server bu bilgileri depolama ve yayınlama prosedürine de web hosting denir. Hosting, sözcük manası olarak, barındırma manasına gelir. Yani rastgele bir internet sitesinde yayınlanmak dilenen sayfaların, resimlerin ya da dosyaların internet kullanıcıları doğrulusunda erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

İnternette web sitesi yayınlamak amacıyla özel olarak üretilmiş, internet omurgasına acele bağlantısı olan, binlerce şahsa aynı anda hizmet verebilecek bir sunucuda yayınlamak dilediğiniz belgelerin depolanması gerekir. Bu bilgisayarlar,  evinizde kullandığınız bilgisayarınız olamaz, zira lüzumlu uygulama ve donanımınız varsa bile bilgisayarınızın internet bağlantı hızı işlem için yetersiz kalacaktır.  Bu nedenden ötürü web hosting ler 7/24 süratli ve kesintisiz olarak yanıt verilebilmesi amacıyla yapılandırılmış sistemler üzerinden yayınlanmaktadır.

Günümüzde hostingler “Linux” ve “Windows” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Linux Hosting

Web Hosting hizmetinin sağlandığı sunucuda Linux işletim sistemi kurularak yapılan hosting türüdür. Linux internet hosting yüksek performanslı, stabil ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. PHP destekli olmasından ötürü WordPress , Joomla ve Drupal gibi içerik idare sistemleri ( CMS) ile stabil ve güvenilir olarak çalışabilmektedir.  Hem de  Javascript, Java, Flash uygulamalarını sorusuz bir şekilde çalıştırabilen bir hosting çeşitidir. Bu hosting türü uzun geçmişi, kullananlara sunmuş bulunduğu yüksek performans, güvenirlik ve başka hostinglere oranla daha ekonomik olmasıyla her geride bıraktığımız gün kullanıcı miktarını artırmaktadır.

Windows Hosting

Windows hosting , Windows işletim sistemine sahip, ASP, ASP.NET uygulamalama dilini problemsiz bir şekilde çalıştırabilen  bir  internet hosting çeşitidir. Windows hostingler PHP çalıştırabilir ancak Windows sunucularda pek sıhhatli çalışmaz. Örnegin htAccess dosyası çalışmaz.  Bu hosting türü HTML, javascript, java ve flash da çalıştırma özelliğine sahiptir. MS Access, MsSQL veritabanlı bir siteniz var ise problemsiz ve stabil çalışmasını istiyorsanız Windows hostingi tavsiye ederiz.


Top