X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Vps Satın Al

AnasayfaYazılarSanal Sunucu HizmetleriVps Satın Al

İngilizce uzun durumu Virtual Private Server ve Türkçe anlamı ile ‘Sanal Özel Sunucu’ olan bu sistem aniden çok sanal sunucu sağlanan bir noktada VPS sunucu ise her birine özgür bir biçimde çalışma imkanı tanır. Bu andan itibaren bundan sonra her sanal sunucunun kendine ait olan kapasitesi, denetim paneli ya da işletim sistemi bulunur. Paylaşım oluşturulan sunuculara erişim kısıtlanmaktadır.

Şimdi bu tanımlara daha anlaşılır bir numuneyle yanıt vermek gerek görülürse bunun amacıyla bir bilgisayar düşünün. Üstelik 15 GB gibi bir kapasiteye sahip bilgisayar. İşte bu noktada sunucu ortamında 1 GB’tan meydana gelen tam olarak 15 adet ayrı bilgisayar kurulabilir. Elbette bu bilgisayarlar gerçek olarak, yan maddesel durumda olmadıkları amacıyla sanal olarak isimlendirilirler. Ancak kullanım olarak tıpkı gerçek bir bilgisayar varmış gibi çalışırlar. Her biri amacıyla işletim sistemi yüklemesi yapabilir ya da kapasiteleri ayarlanabilir ve değişik programlar ile çalıştırılabilir. Bu kısımda ise VPS sanal sunucu ile her hangi bir bilgisayarın kullanılmayan RAM ve aynısı kaynak kısımları sanal bilgisayarlara Adanabilmektedir.

VPS Kullanımı

Bir nevi RAM ve aynısı sistemlerin aslında olmayan ama fonksiyon olarak kullanılabilen çoğu değişik bilgisayar arasında paylaşımı olarak da söylenebilir. Gerçek bir bilgisayardan fark olarak daha düşük bir performans ile çalışmaktadırlar. Kullanım alanları yönünden ise daha çok ölçeği çok işler gerektirmeyen e mail, DNS ya da internet gibi noktalar adına kullanımları sağlanmaktadır. Aynı vakitte tasarruf yönünden ehemmiyet taşır. Elektrik ya da bakım, kurulum ve alan olarak iş tasarrufu da sunar. Eğer kullanım sırasında her hangi bir düşük performans rahatsızlık hissettirmiyor ise o vakit VPS kullanımı en doğru tercih olarak ön plana çıkmaktadır. VPS sistemine benzer bir de VDS sistemi bulunmaktadır. Ancak paket olarak çoğu değişik noktada satın alınan bu sistemler arasında şu an amacıyla en çok tercih edilen VPS’dir. Bunun sebebi ise daha düşük fiyatlar ile sahip olunabilir ve belli başlı bir grup işlemler amacıyla gerektiğince işe yaramaktadır.

VPS Sunucu Faydaları

Özgür bir şekilde çalışma imkânına sahip olan VPS amacıyla ilk olarak yüksek bir performans sağladığı söylenebilir. Normal internet hostingler ortamında bir site çok çok kaynak kullanımı yapabilir. O yüzden VPS sunucu sitemleri yüksek bir kapasite ile ayrı bir sunucu gibi çalıştığı amacıyla kaliteli bir güç hizmeti vermektedir. Diğer yandan ihtiyaç yönünden ne olursa olsun bütün teknik özellikler amacıyla özelleştirme fırsatı bulunabilir. Sabit disk ebat ya da hafıza ihtiyaçlarının her bir orjinal bir şekilde kapasite olarak ayarlanabilir. Büyüme adımında ise bilindiği üzere internet hosting sistemlerinde büyüme çok basit değilken, VPS sunucularda büyümeye uyumlu olarak çalışmaktadır. Sorumluluk yönünden bütün denetim sunucu sahiplerindedir. Daha doğrusu internet hosting sunucuları ortamında sadece internet hosting işlemleri yapabilirken başka yandan VPS sunucusu ile her türlü sorumluluğa sahip olunabilmekte ve denetim sunucu sahiplerine tamamiyle bırakılmaktadır.

Bağımsız ve Güvenli VPS Sunucu

En büyük özelliklerinden biri sunmuş bulunduğu performans basitlığı, seçenek seçenekleri ve kuvveti iken, aynı vakitte bağımsız olarak hareket etmesi ve sunucu sahibi doğrulusunda denetim edilmesi büyük bir ehemmiyet taşımaktadır. Genellikle de her hangi bir IP adresi ya da bir dosya erişim sağlama noktasında internet hosting sağlayıcıdan bir yerde izin alabilmek gerekir. VPS sunucusu ile ise her bir sanal sunucu orjinal bulunduğu amacıyla basit bir şekilde IP ya da bir dosya eklenip çıkarılabilir. Maliyet noktasında ise başka internet hosting sunucu hizmetleri ile aynı fiyatta bulunduğu söylenebilir.

Sanal VDS Siparişi İçin Tıklayın


Top