X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Sanal Sunucu Al

AnasayfaYazılarSanal Sunucu HizmetleriSanal Sunucu Al

Öncelikle merhaba Teknosos ziyaretçisi. Bu yazımızda sizler için sanal sunucu hakkında detaylı bilgiler verdik. Keyifli okumalar dileriz.

Sanal Sunucu Nedir?

Sanal sunucu, fiziksel bir sunucunun sanallaştırılmış yani bilgisayar ortamındaki halidir. Birden fazla sunucuya bölünebilir ve elde olan kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Sanal sunucu sayesinde bir sunucu üzerinde birbirinden farklı işletim sistemlerini bulundurabilirsiniz. Sanal sunucuların İngilizce açılımı Virtual Private Server olarak ifade edilmektedir. Var olan bütün sanal sunucular, dedicated adı verilen bir fiziksek sunucu içerisinde yer alır. Sistem içerisinde bulunan her sanal sunucu birbirinden bağımsız bir şekilde çalışmalarını sürdürür.

Kimler Sanal Sunucu Kullanmalı?

Genelde küçük ve orta ölçekli firmalar sanal sunucu kullanmaktadır. Bu tarz firmalar, web sitesi barındırma ve kontrol paneli gibi işlemler için sanal sunucuları kullanmaktadır. Sanal sunucular en çok orta derece bir trafiğe sahip olan fakat bütün bir sunucuya ihtiyacı olmayan firmalara hitap etmektedir. Bunun yanı sıra orta ölçekli web portalları için de gayet uygundur. Ayrıca eğer fiziksel sunucu kullanımında sorun yaşıyorsanız, sanal sunucu kullanmanız önemle tavsiye edilir.

Sanal Sunucu Kullanım Alanları

Normal bir sunucu ile yapabileceğiniz bütün işlemleri sanal sunucu ile daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Sanal sunucular, fazla alana ihtiyaç duyulmayan durumlarda kullanılmalıdır. Mesela e mail ya da web sitesi barındırılması gerekiyorsa bu tarz işlemler için sanal sunucu oldukça uygundur. Ayrıca sanal sunucular kurulum ve elektrik gibi ekstra masraflar çıkarmadığı için oldukça fazla ilgi görmektedir. Geleneksel sunuculara göre daha fazla tercih edilmesinin en büyük sebebi uygun fiyatlı olmasıdır.

Sanal Sunucu Kurulumu

Kullanıcılara birçok avantaj sunan sanal sunucuların kurulumu oldukça hızlı ve kolaydır. Önceden hazırlanmış imajların mevcut olan fiziksel sunucular üzerinde açılması ile kurulum gerçekleşir. Kurulumu oldukça basit ve hızlıdır. Bir sanal sunucunun kurulum süresi maksimum 10 dakikadır. Kurulum tamamlandıktan sonra fiziksel sunucu üzerinde bulunan bütün donanımlarınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Fiziksel sunucuları dilediğiniz miktara ayırabilir ve istediğiniz kadar ekleme, çıkarma işlemi yapabilirsiniz. Firmamız Teknosos için de belirtmemiz gerekirse bu süre minimum seviyelerde tutulup teknik ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde kurulumu tamamlanmaktadır. Türkiye ve Almanya lokasyonu şeklinde seçebileceğiniz güçlü sanal sunucular sayesinde Teknosos’un kaliteli hizmetini doyasıya yaşayabileceksiniz. Haydi durmayın ve alttaki linkimizden size özel hazırladığımız kaliteli ve uygun fiyatlı sanal sunucularımızı inceleyiniz.

Firmamızın Sanal Sunucu Kiralamak İçin Çıkardığı Fiyatlar Sayfası :  https://www.teknosos.com.tr/kategori/ssd-sanal-sunucular-vds-vps

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bir başka yazımızda görüşmek üzere Teknosos ziyaretçisi…

 

 


Top