X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
EN UYGUN Web hosting hizmeti yıllık sadece 59,88 TL Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

Sanal Sunucu

AnasayfaYazılarSanal Sunucu HizmetleriSanal Sunucu

Sanal Sunucu

İnternet sitelerinin kurulumu ve yayında tutulması aşamasında bilgi sahibi olsanız da sanal sunucular hakkında çok ayrıntılı bilgileriniz olmayabilir. Sanal sunucular, fiziksel sunucuların birden fazla sunucuya bölünerek kullanılması ile oluşan sistemdir.

Firmamız tarafından en iyi özelliklere sahip olan fiziksel sunucular oluşturulmuştur. Bu sunucuların en aktif kullanımı için bu sistemler bölünür ve sizlerin beğenisine sunulur. Firmamızdan alacağınız bu hizmet sanal sunucu olarak isimlendirilmektedir.

Sanal Sunucuların Kullanım Alanları Nelerdir?

Sanal sunucuların kullanım alanları oldukça geniştir. Firmamız tarafından sunulan sunucular genellikle web sitesi barındırma amacıyla kullanılır. Ancak bunun yanında kontrol paneli hizmeti, radyo yayını ya da web yazılımlarını tutma amacıyla da kullanılabilmektedir.

Firmamızdan alınacak olan sanal sunucu hizmeti orta seviyede bir trafiğe sahip olan siteler için muhteşem bir seçenek olur. Bütün bir sunucuyu kiralamak yerine sanal sunuculara başvurmak çok daha ekonomik bir seçenek olarak ortaya çıkacaktır. Kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan firmalar her zaman firmamızdan bu hizmeti almaya başlarlar ve uzun süre hizmeti başarılı bir şekilde kullanırlar.

Sanal Sunucular Hangi Hizmetleri Sunabilir?

İlk olarak aklınızda bulundurmanız gereken durum sanal sunucuların fiziksel sunucular tarafından sunulan hizmetin tamamını sizlere sunabilecek olmasıdır. Fiziksel sunucuların belirli bölümlere ayrılmış halidir ancak imkanlarının tamamı sanal sunuculara geçmiştir. Çok fazla bir alana ihtiyaç duyulmadığında sanal sunucuların kullanımı doğru bir karar olacaktır.

Ekonomik Sanal Sunucu Hizmeti

Firmamız tarafından sunulan bu hizmetin en önemli avantajlarından bir tanesi ekonomik olmasıdır. Kurulum, elektrik ya da yer masrafı olmadığından sanal sunucuları satın alan müşterilerimizin çok yüksek bedeller ödemesine hiçbir zaman gerek olmaz. İhtiyacınız olan alan kadar satın alacağınız sunucular ile birlikte ödemeniz gereken minimum ödemeyi yaparak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Firmamızda sunulan sanal sunucu hizmeti farklı paketler halinde sizlere ulaşır. Firmamız Türkiye merkezli ve Almanya merkezli sunucu seçenekleri ile karşınıza çıkar. Her iki merkez için de 5 farklı paket bulunmaktadır.

Sunulan paketlerde sunucuların tüm işlemci, RAM ve disk alanları değişkenlik göstermektedir. Bu değerlere göre kendinize en uygun sunucuları tercih edebilirsiniz.