X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
EN UYGUN Web hosting hizmeti yıllık sadece 59,88 TL Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

Performanslı Sanal Sunucu

AnasayfaYazılarSanal Sunucu HizmetleriPerformanslı Sanal Sunucu

Sanal Sunucu

En fazla tercih edilen sanal sunucular arasında yer alan hosting servisleri arasında var olarak dikkat çekmektedir. Sanal sunucular arasında var olan servisler dahilinde birden fazla kullanıcının bir sunucuyu kullanması sağlanabilmektedir. Daha ucuz ve paylaşımlı olmasından ötürü de tercih edilmekte olan bu sunucunun, öte yandan daha aktif bir performansı sunabildiği de görülebilmektedir. VPS sayesinde root uygulaması da erişime açık olacağından ötürü uygulamaların kurulması ve değişimlerin yapılması da mümkün olabilecektir. Paylaşımlı sunuculardan tek ve en önemli farkı olarak da bu durum görülebilmektedir.

VSP seçeneklerine dair seçim de yapma imkanı sunacak olan bu hizmetler aynı zamanda da paylaşımlı sunucuların olumsuz etkilerinden de kurtulma imkanını ortaya koyabilmektedir. Kaynakların limitsiz bir biçimde de kullanılabilmekte olup, son derecede büyük bir alanın sağlanmasına da olanak sağlanmaktadır. Öte yandan her bir VPS sisteminin bağımsız olmasından kaynaklı olarak da var olan sanal sunuculardaki tehdidin diğerlerine yansıması da mümkün olmamaktadır. Her zaman katmanlı bir ağ sağlamasından ötürü de tehditlerin önüne geçebilmektedir. Sunucu içerisinde var olan giriş çıkışları da denetlemektedir. VPS olarak adlandırılan sanal sunucularının öte yandan yazılımlara da açık olmasından ötürü de her türlü güvenlik yazılımını da içerisinde barındırabilecek biçimde yer almaktadır.

Sanal Sunucuların Kullanma Nedenleri

Sanal sunucuların genel olarak küçük işler için ideal olduğu söylenebilmektedir.

  • 10 kadar internet sitesini içerme.
  • Veri dosyalarını saklama ve anında erişim sağlama.
  • İnternet sunucularını içerme.
  • E-posta sunucularını içerme.
  • Veritabanına dair var olan ihtiyacı karşılama
  • cPanel ve Pleks içerme.
  • Bulut tabanlı servisleri geliştirerek sunma
  • Uzaktan çalışan personeller için gerekli şartları aktarabilme.

Sanal Sunucuların Faydaları

Sanal sunucular, paylaşımlı özellikte olduğundan ötürü avantajlı olarak sayılabilmektedir. Bant genişliği ve depolama alanları konusunda da devreye girmesine rağmen fiyat açısından da uygun olduğu söylenebilir. Öte yandan bu sunucuların özelleştirilebilir olması da herkesin ihtiyacını destekleyecek türde olmasını sağlamaktadır. Sunucuların birbirinden bağımsız olması durumu da var olan verilerin daha uygun bir biçimde depolanmasında da yardımcıdır.