X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
EN UYGUN Web hosting hizmeti yıllık sadece 59,88 TL Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

Bayi Reseller ile Nasıl Satış Yapılır

AnasayfaYazılarHostingBayi Reseller ile Nasıl Satış Yapıl...

Standart bir hosting hizmetinden yararlanan kişilerin bu servis aracılığıyla birden fazla web sitesini idare etmesi son derecede zorlu olacaktır. Aynı zamanda da fazlasıyla karmaşa içerecek ve maddi açıdan da zorlayıcı olacak olan bu durumu aşmak adına da bir dizi yöntemler geliştirilmektedir. Bayi reseller hosting olarak öne çıkan bu hizmet, en etkili çözümleri sağlamasıyla da bilinecektir.

Bayi reseller hosting, Linux ya da Windows odaklı olarak varlık gösteren bir hosting çeşidi olarak adlandırılmaktadır. Bu işlemler esnasında sunuculardan kiralanan alanların farklı web sitelerine açık olması sağlanabilmektedir. Aynı zamanda da bu depolama alanı kapsamında kullanıcılara özel hizmetler de verilebilmektedir. Bir faydası daha da e-posta servislerinin reseller hosting kapsamında yönetilmesi de mümkün olabilmektedir.

Bayi Reseller Nasıl Çalışır?

Bu tip bir hosting hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin çalışılan hosting şirketinde yer alan bir domain almaları gerekmektedir. Aynı zamanda da var olan domainlerini de taşımaları mümkün olabilmektedir.

Reseller hosting servislerine yönetim bakımından bakıldığında da tek bir yönetim panelinden tüm işlemleri gerçekleştirebilmek söz konusu olabilmektedir. Aylık trafik kontrolünün yanı sıra disk kontrolü, hesap açıp kapama, bant genişliğini ayarlama, FTP bilgileri ve erişim izinleri gibi işlemleri de gerçekleştirmek mümkün olabilmektedir. Ama bu esnada reseller hosting servislerinin ek domain hizmetlerinden farkının olduğu da bilinmektedir.

Reseller Hosting Avantajları

  • Sayıca fazla web sitesi olan kişilerin farklı farklı hosting hizmeti alma giderlerinden kurtarmaktadır.
  • Reseller hosting kapsamında farklı web sitelerinin kontrol panelinin tek olması da avantaj sağlamaktadır.
  • Hosting şirketi kurma amacı güden kişilerin başlangıç yapabilmeleri açısından ideal olarak ifade edilmektedir.

Kimler Reseller Hosting Servislerinden Faydalanmalıdır?

  • Küçük ve yerel web hosting kuruluşlarının bu hizmet sayesinde kullanıcılarının gereksinimlerini karşılamaları söz konusu olabilmektedir.
  • Fazla sayıda web sitesine sahip olan kişilerin reseller hosting olanaklarından faydalanmaları sonrasında da en uygun ve en ucuz çözüm seçenekleriyle karşılaşmaları mümkün olmaktadır.
  • Web sitelerine dair tasarım ve yazılım işlemlerini gerçekleştiren kişiler hosting faaliyetleri de sağlayabilmektedir.
  • Web sitesi konusunda hizmet veren ajansların da bayi hostinglere dayalı hareket ettiği görülebilmektedir.