CageFS Nedir?

AnasayfaYazılarCageFS Nedir?

CageFS: Cloudlinux un bir çok güvenlik açıklarının altında yatan sebep çözüm getirmek için geliştirdiği sanal dosya sistemidir. Sunucuda bulunan her kullanıcının (yani web sitenin) kendi "kafesi" içerisinde yayın yapmasını sağlayarak, herhangi bir siteden kaynaklanbilecek güvenlik açığı ile sunucudaki tüm hesaplara erişim yapılmasını engellemeyi amaçlar. Cagefs ayni zamanda eski adi olan SecureLVE olarak da bilinir. Diğer "jail" uygulamalariıdan en önemli farkı; tamamen webhosting alanına yönelik üretilen kullanımı en basit sistem olmasıdır..

CloudLinux altında CageFS ile  yapılandırılmış bir sistemde her kullanıcı kendisine özel araçlara sahip olur ve her şey diğer kullanıcılardab tamamen yalıtılmış olarak çalışır. Hiç bir kullanıcı kendi sanal dosya sistemi dışındaki dosyaları veya kullanıcı hesap / şifrelerini göremez, erişemez veya değiştiremez. Ayni şekilde sunucudaki config dosyalarını okuyamaz. İşin en güzel yani ise, kullanıcılarınızın hiç biri kısıtlandığını hissetmez ve mevcut website / scriptlerinde herhangi bir değişiklik yapılmasına gereksinim duymaz.

Not: Sunucularımıza CageFS aktif bir şekilde çalışmaktadır.

cPanel Plesk Litespeed Cloudlinux Microsoft.net Comodo Visa/Master
ABONE OL

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen arayın. Telefon Destek: Hafta içi 09:00-17:00 | Ticket Destek Merkezi 7/24 Aktif.

0322 359 00 62

This site is GDPR compliant.
Copyright © 2018 Teknosos Bilişim Hizmetleri
Top