X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
Teknosos'ta YAZ Kampanyası Başladı! 6 Öde 12 Ay kullan. Kampanya Kodu: 6-Öde-12-Kullan Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıReseller HostingHosting Domain Ekleme

Hosting Domain Ekleme

cPanel'de hosting hesabına yeni alan adı nasıl eklenir?

Birden fazla alan adını barındırabildiğiniz hosting paketlerimizde ana alan adınızdan farklı olarak yeni hosting alanları tanımlamak için cPanel’e giriş yapmanız gerekiyor. Hosting satın aldığınızda size verilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak sitenizinadresi.com:2082 şeklinde yazarak cPanel yönetim arabirimine ulaşabilirsiniz. cPanel’e bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda eklenti etki alanları bağlantısına tıklayın.

Sonrasında karşınıza alan adınızı tanımlayabileceğiniz bir form açılacaktır. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi bu formu doldurun. Birinci kısma alan adınızı yazdıktan sonra klavyenizden “tab” tuşuna basarsanız, aşağıdaki alanları otomatik olarak dolduracaktır. Lütfen ekleme yaparken alan adınızın başına www. koymayın. Resimde gösterildiği şekilde alan adınızı yazarsanız başarıyla eklenecektir. Formu doldurduktan sonra “etki alanı ekle” tuşuna basarak işlemi tamamlayın.
 
Eğer “Etki Alanı Ekle” tuşuna bastıktan sonra hata alırsanız, muhtemelen kayıtlı olmayan bir alan adını veya henüz nameserver adreslerini güncellemediğiniz bir alan adını eklemeye çalışıyorsunuz demektir. Bu durumda alan adınıza hosting hesabınızın DNS (nameserver) adreslerini tanımlayıp bu adımları tekrar gerçekleştirmeniz gerekir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(273 defa görüntülendi. / 2 kişi faydalı buldu.)